Judge Dredd: Dredd vs. Death | SK | RECENZIA

Je možné súdiť smrť?

Rebellion bol pre mňa zafixovaný so sériou Sniper Elite a Judge Dredd ako hrdina z európskeho komixu, ku ktorému som sa chcel v budúcnosti dostať.

“Budúcnosť je práve teraz!” (strašne sa mi tu teraz hodilo podobne veľkolepé vyhlásenie :D)

…a zhliadol som film Dredd. Pozornosť sa zostrila a hneď ako Indie Royale prinieslo príležitosť, jediná “poriadna” hra so Sudcom, zobrala niečo nad 6 hodín môjho života.
Stáli za to? Nadpriemerné hodnotenia a grafika, po ktorej žiaden mladý pes neštekne (…).

Starší, disponujúci abilitou technického vžitia sa do určitého roku však technickú zastaralosť prepáčia, ba priam až ocenia, lebo engine je svižný a má jasné jednoduché pravidlá, čiže po pár minútach beháte neohrozene medzi strelami zúfal(ej AI)ých nepriateľov a pri zombíkoch a upíroch rozpútate elegantný krvavý balet. Ako za starých čias, keď sa na realitu veľmi nehralo ;).

Jednoznačne hodnotiteľné prvky som rozdelil na úplný záver a chcem aby sa o tejto hre vedelo v prvom rade to, že úprimnejšiu víziu NIE fašistickej ale “demokratickej” po vzore momentálneho smerovania vlády USA. Dredd je antihrdina, v ktorého koži budeme zneužívať moc, vymáhanie práva a veľkolepo predvádzať policajnú brutalitu “v mene zákona”, ktorý vás, aj za fajčenie na verejnosti alebo hlučné správanie, môže pripraviť o slobodu. Mega-City One je klietka kde sa obyvatelia kŕmia tak sladkou Soya Colou, že ich to môže zabiť (najlepšia herná reklama dosiaľ) a žijú v strachu niekedy viac zo sudcov ako zo skutočných zločincov…

Pripomína vám to niečo?

judge_dredd_01

*hoci mám rád dohrávanie do úplného konca, Arcade levely s (atraktívne znejúcou kulisou, napr.; vyvraždi mafiánsku rodinu, zabi zmagorených robotov pre získanie súčiastok…) úlohami zabi toľko a toľko, zatkni toľko a toľko, urážajú môj dojem z hry, ktorá sa vždy aspoň snažila každý level vytvoriť zaujímavý. Bodka.


|+|

graficky skutočne podarené pozadia Mega-City One, výborné zbrane, dokonca aj pištole, teda hlavne tá Dreddova ;), zatýkanie za úplne absurdné činy, hlášky & reklamy (Soy Cola, Mega Mall…), hudba

|-|

krátke, lineárne s občasnými grafickými bugmi/zásekmi a tragickými zlyhaniami AI


75/100


Táto recenzia bola uverejnená ako komentár na databazeher.czhttp://dbher.cz/k12031