India Hustle – Chorão Island | Goa

Ostrov z diamantov Krishnovej matky.

Ostrov Chorão je časť pevniny, ktorú z väčšiny obklopujú rieka Mandovi a rieka Mapusa. Nachádza sa v severnej časti štátu Goa. Najlepšie je prístupný vďaka pravidelnej Chorao Ferry napríklad v meste Ribandar. Tá je navyše pre motocykle a chodcov zadarmo, platia iba autá. Čím je tento, nie tak celkom, ostrov špeciálny? Legenda hovorí, že je vytvorený z diamantov, ktoré vyhodila Krishnova matka Yashoda. Diamanty sme tam síce nenašli, zato unikátne krásne miesto áno.

Na ostrove žije len niekoľko ľudí a je to problém so signálom, je tu niekoľko málo obchodíkov. Kedže miesto nie je už tak celkom pri mori, má úžasnú atmosféru tropického daždového pralesa s celkom kvalitnými cestami pre motorku. Mali sme to šťastie, že počas dvoch náštev sme mohli zostať aj cez noc u kamarátky, ktorá nás stretla raz na zastávke pre kopmu/ferry.

Na presun rozhodne odporúčam skúter, aj keď sa to nezdá, na peší výlet je to predsa len kus landu. Každopádne až sa dostane do jeho srdca, uvidíte unikátnu prírodu, divé pávy a rastliny, aké som videl iba a jedine tu. Ako na celej Goe je tu neskutočne veľa komárov aj kvôli rezervoáru na lov rýb miestnymi rybármi.

Nachádza sa tu vtáčia rezervácia, v okolí ktorej sa vraj nachádzajú krokodýli, no na ne sme “šťastie” nemali. Keďže Goa je majoritne kresťanská, nachádza sa tu veľký Kostol našej milostivej pani. Úžasné, kľudné miesto na jednodenný výlet, kde s veľkou pravdepodobnosťou budete jediný turista široko-ďaleko.

Lokácia: