Divoké historky | Wild Tales | SK | RECENZIA

Zachovajte kľud v každej situácii.

Pokiaľ len ťažko dokážete venovať filmu celú, minimálne hodinu a pol, je pre Vás niekoľko nezávislých príbehov v jednom balíku úplné zjavenie. No pokiaľ si tých, v tomto prípade presne šesť, príbehov pozriete na jeden hlt, smrdí to kvalitou. Argentínsko-španielska kolekcia divokých historiek od nie práve známeho režiséra Damiána Szifróna je niečo ako skumulovanie dobrých nápadov, ktoré by bolo zbytočné naťahovať na celovečerný film. Naviac nesú spoločné posolstvo; tému pomsty či karmy v ľudskej podobe. Osobne veľmi cením fantastickú gradáciu, od komorného úvodu sa každá situácia vyvinie do neuveriteľných výšin a extrémov.

Staviam sa a tlieskam, pútavosť, spád a originalita každej jednej story sú až nevšedné a dovolím si povedať, že Divoké Historky kľudne zatienia 6 nadpriemerných celovečerných filmov a ďaleko ich precikajú. Že som nenaznačil obsah ani jedného z nich? Zámerne. Keď som na tento film narazil, hneď v nejakom komentári som si spoilol takmer polovicu z nich a práve to čakanie kde dokelu môže byť až vrchol režisérskeho umu stojí skutočne za to. Neuvidíte jedinú známu filmovú tvár, no i tak budete hviezdne spokojný. Už dávno nemám na filmy chuť ako kedysi, no v tomto prípade som po dlhom čase nešliapol vedľa.


80/100


Origin: Argentina (named Relatos salvajes)
Year: 2014
Director: Damián Szifrón
Music: Gustavo Santaolalla
Stars: Darío Grandinetti, María Marull, Mónica Villa, Rita Cortese, Julieta Zylberberg, César Bordón, Leonardo Sbaraglia, Walter Donado, Ricardo Darín, Nancy Dupláa…


WanderRook’s movie nest

csfd