5 rapových songov, ktoré Vám pobalia kufre

Zdržím sa zbytočných citácii, od začiatku roka som sem-tam narazil na song, ktorý mi bol akýmsi inšpiratívnym znamením. Nechcem to označiť za motivačné repy, lebo takto označovaná odnož je vďačným terčom disov, ktoré si na adresu nasledujúcich kúskov snáď nikto dosiaľ nedovolil. Každopádne som ale vybral hlavne pozitívne ladené treky, tak verím, že zapíšu podobne ako mne :).

TRAGIKOMIX – KAŽDÝ DEŇ HUSTLE

Kto by zapochyboval, že nezačnem pýchou Žiliny, malebného, one shade of gray mestečka na severnom Slovensku, TKX v novej zostave s Teslom stále za mikrofónom, ktorý v takmer 9 minútovom treku zhrnul nejaké svoje exp zo života za našimi hranicami. Od prvej predpremiéry bolo jasné, že GTA sa hrá na Teslu a som rád, že som bol pri zrode legendy, ktorá už teraz patrí do zlatého fontu slovenského rapu.

LA4 & DJ Wich – Šťastnou cestu (ft. Supa, Martin Madej)

Hneď prvý deň nového roku 2015 som natrafil som stálicu pražskej rapovej scény LA4, ktorého som v rámci svojej nevzdelanosti považoval za niekoho nového. Dnes už som mi je jasné prečo je Panorama tak výborný, chillový album. Práve Šťastnou cestou môj trip touto plackou začal možno vďaka práve kvôli Supovi, ktoré som si všimol vo featuringu. Hold, je len na nás prepočítať si cesty za šťastím :).

AMO – Zberateľ

Formáciu AMO som dlho poznal, snáď ešte dlhšie ignoroval a po jednom veľmi dávnom koncerte vôbec nemusel. Náhodný missclick sa však ukázal ako skvelá trefa a Zberateľ je úprimná, jazzovo-rapová, odpoveď pre každého, kto sa pýta čo so životom a hlavne čím ho naplniť. Pár barov je pre mňa veľmi zásadných a celý tento trek vždy ohromne rád počujem.

JACKPOT – VYDRŽ

Jackpota som spoznal ako “péro mezi píčama” a nevedel som si ho po všetkých drogovo-marihuanovo-nasratých songoch predstaviť v inej pozícii. Predsa len je jeho hlas na podobnú nôtu ako stvorený. Každopádne s Vrátit čas je Vydrž neskutočne príjemne nakopávajúca zbierka rýmov ako stvorená na over & over listening rannú cestu do práce :).

Boy Wonder – Vyjeb sa ven 2 feat. Torula (prod. Peko)

Pri silnom rozmýšľaní, že na ktorý song som v tomto výbere rozhodne nechcel zabudnúť som si spomenul na jeden, ktorý by nebolo hodno vynechať! Šboy s Torulom hovoria jasne a ja sa pripájam; vypni internet a Vyjeb sa ven, do najbližšej ulice alebo kľudne aj na strechu sveta :).